DOpravní bezpečnost

Z hloubkového výzkumu nehod, na kterém se podílíme, vyplývá, že u velké části nehod dochází zbytečně k tragickým následkům.

Previous
Next

Bezpečnost účastníků silničního provozu

Lidé nevyužívají bezpečnostní prostředky, které mají k dispozici nebo je použijí špatně (např. bezpečnostní pásy, dětská autosedačka, reflexní prvky, cyklopřilba).

Neuvědomují si, jaké fyzikální síly a zákonitosti platí v případě nehody (velký rozdíl brzdné dráhy při relativně malém rozdílu rychlosti, zadní nepřipoutaný pasažér usmrcuje lidi vepředu, náraz i při relativně malé rychlosti má schopnost usmrtit, airbag usmrcuje nepřipoutaného nebo toho, kdo má nohy na palubní desce, atd..)

Z hloubkového výzkumu nehod, na kterém se podílíme, vyplývá, že u velké části nehod dochází zbytečně k tragickým následkům. Zkušenosti z výzkumu poté využíváme v tvorbě preventivních projektů a materiálů s cílem nabídnout široké veřejnosti takové informace, které přesvědčí účastníky silničního provozu o smyslu bezpečného chování.

Realizujeme služby v oblasti bezpečnosti silničního provozu, které jsou určeny zejména

  • firmám angažovaným v oblasti silniční bezpečnosti
  • reklamním agenturám při tvorbě materiálů silniční bezpečnosti
  • policii při preventivním působení
  • organizacím činným v oblasti bezpečnosti silničního provozu
  • obcím a krajům
  • novinářům
0
Realizovaných workshopů za rok 2021
Tvorba preventivních materiálů dopravní bezpečnosti

Vrcholem vývojových aktivit je spolupráce v projektu Výzkum dopravní bezpečnosti ŠKODA AUTO , který je nejen zdrojem cenných poznatků, ale také prostředím pro vznik unikátních materiálů. Příkladem je série preventivních crashtestů, reálně ukazujících následky nárazu automobilu pro posádku a srovnání situace, kdy je vše v pořádku a naopak, kdy nejsou dodrženy bezpečnostní zásady. Podíleli jsme se také na vzniku webu ŠKODA HROU na portálu bezpecnecesty.cz

Odborné konzultace

Náš tým také poskytuje odbornou podporu v oblasti silniční bezpečnosti pro média, vládní instituce, školství, firmy, aj. Odborně jsme spolupracovali například na kampani Bezpečný pátek ŠKODA AUTO, poskytovali rozhovory pro media a vystupovali na odborných konferencích.

Produkce projektů primární prevence a rizikového chování v dopravě

Společnost AUREL CZ v rámci svého vývoje vyvinula několik unikátních
preventivních programů a metodik zaměřených na to jak účinně prezentovat silniční bezpečnost různým cílovým skupinám: dětem, řidičům, široké veřejnosti.

Zajistíme pro vás
kompletní projekt

AUREL CZ Group má více jak 29leté zkušenosti s vývojem v automotive. Společnost působí v průmyslovém městě Mladá Boleslav. Díky strategicky výhodné geografické poloze, dlouholeté průmyslové tradici, rozvinuté infrastruktuře a kvalifikované pracovní síle, je AUREL CZ Group dokonalým partnerem pro Vaše projekty.

Nabízíme širokou škálu služeb, zejména pro automobilový průmysl, železniční techniku, zpracovatelské stroje a energetický průmysl. Naše portfolio neustále rozšiřujeme.

kontaktní Formulář
Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.