3D měření

Změříme Vám reálný stav čehokoliv

Vysoce přesná bodová kontaktní měření. Přesná bodová a plošná bezkontaktní měření. 3D dynamické analýzy rychlých dějů. Vizualizace.

3D měření, Virtuální realita, 3D tisk

Přesně to, co přesně potřebujete

Rádi Vám pomůžeme nalézt vhodný způsob měření. Umíme kombinovat různé metodiky a jsme vybaveni moderními stroji od společností Zeiss, Klingelnberg, Nikon, Canon a dalších.

Máme zkušený tým odborníků a prostornou laboratoř. Využíváme 3D tisk k tvorbě pomocných přípravků.

 • Kvalitní stroje
 • Aktuální software
 • Proškolený zkušený personál

Mám zájem
 • Dotyková měření

  Měření symetrických a nesymetrických částí, kuželových kol, drsnosti a topografie povrchu, závitů a vnitřního drážkování

 • Fotogrammetrie a skenování

  Statické a vysokorychlostní dynamické analýzy. Tvorba 3D mračna bodů nebo plošného modelu vč. záznamu textury povrchu.

 • Virtuální realita

  Tvorba prostředí na zakázku. Projekt zaměřené na vizualizaci reálných dat v kombinaci s požadovaným stavem.

Přesně, flexibilně a rychle.

Měřili jsme věci od rozměru špendlíku až po vagón. Naším cílem vždy bylo dodat výsledky dle požadavků zákazníka.

Kontaktujte specialistu

Již více jak 18 let jsem zaměstnancem firmy AUREL, do které jsem nastoupil po vystudování Technické univerzity v Liberci, fakulty Mechatroniky. Základní oblastí mojí práce, které se věnuji a mám v ní nejvíce zkušeností, je optické bezkontaktní měření. Řadu let se také věnuji kontaktnímu měření, 3D tisku a virtuální realitě. Významná část mojí práce je také zaměřena na silniční bezpečnost. Mám tu čest mít na starost týmy zkušených odborníků ve všech zmíněných oblastech. Technika a její uplatnění v různých aplikacích se stala mým koníčkem.

Ing. Pavel Drbohlav, vedoucí 3D měření

Vyzkoušejte si nás

Společně najdeme řešení vašich požadavků. Pomůžeme vám získat kvalitní 3D data z měření čehokoliv a optimalizovat tak náklady nejen na vývoj, ale i na kontrolu nebo tvorbu výkresů. Naše zkušenosti vám zajistí kompletní a kvalitní výsledky, které vám dodáme v takové podobě, aby jejich interpretace byla jednoznačná a jasná. Zabýváme se nejenom měřením, ale další prací s daty jako jsou analýzy na datech, které kombinují všechny metody měření. Typickou aplikací je vyhodnocení zbytkové vzdálenosti tam, kde nelze měřit (např. prostor pro nafukování airbagu). Výsledky umíme vizualizovat tak, aby byla co nejsrozumitelnější intepretace výsledků. Standardní je tvorba videí, ale i přenesení do virtuální reality. Nabízíme nejenom přesná měření, ale i tvorbu kvalitních 3D modelů vč. textury vhodných pro vizualizace. Samozřejmostí jsou optimalizace pro 3D tisk.

Specialista

Máte dotaz? Chcete připravit nabídku?

Společně najdeme řešení vašich požadavků. Pomůžeme vám získat data z měření čehokoliv a optimalizovat tak náklady nejen na vývoj, ale i na kontrolu nebo tvorbu výkresů. Naše zkušenosti vám zajistí kompletní a kvalitní výsledky, které vám dodáme v takové podobě, aby jejich interpretace byla jednoznačná a jasná.