Vývoj převodovek

Aplikace SW automatických převodovek

Každá automatická převodovka má svůj software, ten se ovšem musí naladit a nastavit na konkrétním automobil, motorizaci a podobně. A to je přesně to, co děláme. Naši specialisté se zaměřují na tuto neobvyklou a o to více zajímavou disciplínu a zároveň si uvědomují tu zodpovědnost za "uvolněný" software.

NA DÍLNĚ I NA SILNICI

Rozumíme automatickým převodovkám!

Asi Vás to ani nenapadlo, ale před tím, než si užijete jízdu autem s automatickou převodovkou, musel to někdo hodně důkladně nastavit, otestovat a strávit s tím opravdu hodně času. U nás jsme na to připraveni, máme vlastní zázemí – kanceláře, zasedací místnosti, přípravny na vozy, sklad… i možnosti testování – polygon, klimakomoru…

Naši odborníci flashují, nastavují a testují software stále dokola do té doby, než jsou s výsledkem spokojeni a mohou po mnoha měsících práce dát své výsledky Vám, spokojeným zákazníkům. A jestli Vám připadá jízda docela normální a přirozená – to přesně bylo cílem! Při takové práci je ovšem potřeba řešit různé oblasti:

 • Rozjezdy, řazení na vyšší/nižší rychlostní stupeň, dynamiku ovládacích prvků převodovky…
 • Kompatibility a vzájemné ovlivňování jednotlivých parametrů…
 • A k tomu ještě používáme speciální SW jako je CANape, CANalyzer, Diagra, ODIS, …

Mám zájem
 • Dohled nad platformou

  Kontrolujeme funkce při různých podmínkách, podle jasně definovaných pravidel. Parametry musí být nastaveny tak, aby s tím mohl jezdit student autoškoly, ostřílený profesionál i poklidný sváteční řidič.

 • Aplikování SW převodovky na zimu i na léto

  Automatická převodovka a její nastavení je laděna a kontrolována v různých extrémních povětrnostních podmínkách, v rozpáleném Španělsku i za polárním kruhem. Jezdí se v horských úsecích, městech i dálnicích po celém světě.

 • A musí v tom být pořádek!

  O tom všem pomáháme vést opravdu velmi důkladnou evidenci. Každá změna parametrů se musí řádně zaznamenat a také zdůvodnit, řídící jednotka jich totiž zpracovává tisíce!

Statisíce testovacích kilometrů

Když chceme správně nastavit chování automatické převodovky, musíme analyzovat, nastavovat, testovat znovu a znovu a na konci celkově zkontrolovat. Je to dost práce, ale baví nás!

Kontaktujte specialistu

"Kde je napsáno, že se má převodovka chovat za venkovních teplot stejně při -30 °C jako při +40 °C? Není to jednoduché, ale my to dokážeme nastavit!"

Gary Kuniss, skupinář - automatické převodovky

Vývoj převodovek

Stavba automatické převodovky, platformový vývoj i doprovod na zkouškách, aplikace SW, FEM výpočty, měřící “standy” i tenzometrická měření – to vše Vám nabízíme!

Naši specialisté aplikují SW automatické převodovky, uvolňují jej do sériové výroby pro konkrétní převodovku pro celý koncern VW, parametrizují řídící jednotky, optimalizují SW mapy kvůli hluku, komfortu, rychlosti… Spravují data v SW CRETA a FAHST, kontrolují zástavby v systému Connect, konfigurují dataloggery… Různé provozní režimy jsou zkoušeny našimi odborníky na zkušebních stavech, našem polygonu i v reálném provozu. Chcete postavit převodovku, zanalyzovat její chování pomocí tenzometrie či FEMu? Řekněte si!

Specialista

Máte dotaz? Chcete připravit nabídku?