Experimentální laboratoř

Experiment jako součást vývoje

Experiment je nedílnou součástí při vývoji produktů a je také využíván jako nástroj při verifikaci výpočetních CAE analýz, které provádíme.

LABORATOŘ

Ověřme to experimentálně!

Experimenty řešíme od návrhu, přes realizaci, až po vyhodnocení naměřených dat a interpretaci výsledků.

Nabízíme komplexní řešení, kde je experiment kombinován s CAE simulacemi.

 • Jsme partnery během celé fáze vývoje
 • Ke každému problému přistupujeme individuálně
 • Hledáme souvislosti a navrhujeme řešení

Mám zájem
 • Komponentní zkoušky

  Statické i dynamické zkoušky produktů dle technických specifikací zákazníka či vlastních vytvořených metodik.

 • Materiálové zkoušky

  Provádíme materiálové zkoušky za účelem identifikace mechanických vlastností, a to i včetně následné tvorby CAE (FEM) materiálových modelů, pokud je třeba.

 • Speciální zkoušky a měření

  Od návrhu až po realizaci zkoušek a měření dle specifických potřeb zákazníka. Zkoušky jsou obvykle doprovázeny měřením mechanických či fyzikálních veličin a prováděny v laboratoři či u zákazníka.

Již více jak 30 let zkušeností v oboru

Během doby našeho působení na trhu jsme se se svými službami podíleli na vývoji různých komponent mnoha automobilových značek.

Kontaktujte specialistu

"Na základě vlastních experimentálních metodik vytváříme CAE materiálové modely, které slouží jako vstupy pro statické i dynamické simulace zkoušek. Obecně totiž platí, že každá numerická simulace může být jen tak přesná, jak přesné jsou její vstupy."

Ing. Petr Horník, Ph.D. vedoucí laboratoře

Naše řešení je nejlepší

Náš tým se skládá z vysoce vzdělaných odborníků, kteří mají zkušenosti v celé řadě technických oblastí. Od svého počátku poskytujeme špičkové služby zejména v oblasti podpory vývoje převážně (ale nejen) v automobilovém průmyslu. Komplexnost služeb zajišťujeme synergií CAE výpočtů s činností experimentální laboratoře. Toto propojení nám pomáhá rozkrýt problém a nalézt optimální řešení.

Specialista

Máte dotaz? Chcete připravit nabídku?